• Tradiční naleziště skelných opálů
  Lokalita: Valeč
 • Černá Halže opět nezklamala
  Lokalita: Horní Halže - černá
 • Známé ametystové naleziště v Kruškách
  Lokalita: Apolena
 • Tentokráte halda štoly č. 4
  Lokalita: Příbram
 • První návštěva na jihočeských lomech
  Lokalita: Rabí
 • Další návštěva na Knetlu
  Lokalita: Krupka (Knetl)
Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Malodolský potok 2018

8. 4. 2018 jsem vyrazil na nejoblíbenější lokalitu Malodolský potok, abych našel pár červených halží. Začal jsem jako obvykle na přechodu mezi potokem a lesem a stoupal směrem vzhůru. Po jarních deštících mohlo pár kamenů uvíznout mezi šutry v potoce a tak jsem oči na šťopkách více než jindy. Abych byl upřímný, tak nejlepší úlovky byly v prostřední části lokality, kde se nachází menší plážička a je zde také přechod z jedné strany lesa do druhé. Několik červených halží se mi opravdu podařilo najít, ale žádné blesky tady opět byly. Příště musím své štěstí zkusit o pár set metrů výše proti proudu potoka, kam nechodí až tak moc lidí. Všechny mé nalezené šutry můžete vidět na obrázcích 1 – 12.

Obr. 1 – Červená halže, velikost vzorku 41 mm. Obr. 2 – Další červená halže, velikost vzorku 43 mm. Obr. 3 – Červená halže o velikosti 64 mm. Obr. 4 – Červená halže o velikosti 68 mm.
Obr. 5 – Achát o velikosti 52 mm. Obr. 6 – Pohled na vzorek z jiné strany. Obr. 7 – Nejmenší vzorek červené halže o velikosti 13 mm. Obr. 8 – Achát, velikost vzorku 70 mm.
Obr. 9 – Křemen a achát, velikost vzorku 153 mm. Obr. 10 – Achát, velikost 57 mm. Obr. 11 – Pohled na stejný vzorek z jiné strany. Obr. 12 – Křemen a achát, velikost vzorku 178 mm.

Video z místní exkurze této lokality můžete shlédnout níže. Stejné video jsem přidal taktéž do složky Databáze videí v hlavním menu a na můj Youtube kanál.