• Tradiční naleziště skelných opálů
  Lokalita: Valeč
 • Černá Halže opět nezklamala
  Lokalita: Horní Halže - černá
 • Známé ametystové naleziště v Kruškách
  Lokalita: Apolena
 • Tentokráte halda štoly č. 4
  Lokalita: Příbram
 • První návštěva na jihočeských lomech
  Lokalita: Rabí
 • Další návštěva na Knetlu
  Lokalita: Krupka (Knetl)
Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

 

A zase ten potok

6. 8. 2016 jsem po kontrole lokality Ahníkov vyrazil s Láďou na Malodolský potok (Obr. 1). Tuto lokalitu mám stále moc rád, protože mi pokaždé nadělí nějakou tu červenou halži. Potokem jsme začali stoupat směrem proti proudu nahoru do kopců. Skloněné hřbety nás asi za půl hodiny začaly trochu pobolívat, ale vášeň najít červenou halži byla větší. Co chvíli bylo možné spatřit různé druhy hub (Obr. 2 a 3).

     
Obr. 1 - zase to bude pěkná fuška, tam nahoru. Obr. 2 - houby rostou už i v potoce. Obr. 3 - další zajímavé houbičky.

 

V horní části potoka se začali objevovat skryté poklady. Láďa byl trochu naštvaný, že nemůže nic najít, je lehce barvoslepý J (sorry Láďo), ale já byl ve svém živlu. Pravdou je, že na tuto lokalitu musí člověk dostat do očí ty správné šutry a chvilku trvá, než si na to zvykne. Nicméně já už mám oči vytrénované a proto se mi podařilo pár pěkných kousků najít (Obr. 4 – 6).

     
Obr. 4 - konečně parádní nález červené halže. Obr. 5 - o něco menší kousek, ale radost mi udělal stejnou. Obr. 6 - stejný vzorek z druhé strany.

 

Chvilku jsme ještě postupovali výše přes další lesní cestu, které protíná potok, ale po pár desítkách metrů jsme to již vzdali. Byli jsme promočení jako myši a navíc nás ještě čekala Mýtinka a Černý Potok. Informace pro další šutráky, pokud chcete najít červené blesky a nechcete se trápit kopáním podél břehů, tak vezměte holínky a šuuuup