• Tradiční naleziště skelných opálů
  Lokalita: Valeč
 • Černá Halže opět nezklamala
  Lokalita: Horní Halže - černá
 • Známé ametystové naleziště v Kruškách
  Lokalita: Apolena
 • Tentokráte halda štoly č. 4
  Lokalita: Příbram
 • První návštěva na jihočeských lomech
  Lokalita: Rabí
 • Další návštěva na Knetlu
  Lokalita: Krupka (Knetl)

Hodnocení uživatelů: 4 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Poprvé na lokalitě

Byly asi 2 hodiny odpoledne dne 6. 3. 2016 a poté co jsem navštívil Ahníkov, Malodolský potok a Černý potok zaparkoval jsem své auto na staré známé lokalitě Hradiště (Obr. 1 - 4). Staré známé má své opodstatnění, protože toto místo je již dlouhá léta známe u starších šutráků. Bohužel se tato lokalita značně změnila po provedené rekultivaci, proto jsem se domníval, že tato lokalita má už svá nejlepší léta za sebou.

   
Obr. 1 - zrekultivovaná část lokality, musíte pěšinkou nahoru.  Obr. 2 - takto vypadá upravené koryto potoka s novou hrází.
   
Obr. 3 - takovéto haldy naleznete na zrekultivované části lokality.  Obr. 4 - za stromy v lese jsou šutráci stále aktivní.

 

Ovšem po příjezdu domů jsem očistil všechny nalezené šutry a nálezy mě velice mile překvapily. Pěkné vzorky zejména achátů, fluoritů mi udělali velkou radost, pár kousků hematitů, sideritů, karneolů  a sádrovců bylo spíš dokumentárních. Pokud se tedy vydáte na toto místo určitě neodjedete s prázdnou. Přeji Vám hodně štěstí a jako vždy nezapomeňte po sobě uklidit.