• Tradiční naleziště skelných opálů
  Lokalita: Valeč
 • Černá Halže opět nezklamala
  Lokalita: Horní Halže - černá
 • Známé ametystové naleziště v Kruškách
  Lokalita: Apolena
 • Tentokráte halda štoly č. 4
  Lokalita: Příbram
 • První návštěva na jihočeských lomech
  Lokalita: Rabí
 • Další návštěva na Knetlu
  Lokalita: Krupka (Knetl)

Hodnocení uživatelů: 1 / 5

Aktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Podruhé na Apoleně

Tuto lokalitu jsem konečně navštívil 25. 3. 2016 sám. Byl jsem zde jen jednou a to bylo v červenci s Honzou Vlkem, Alim a Ivkou. Od té doby se šutráci opravdu činili a místní malý vinný sklípek dosti prohloubili (Obr. 1 a 2). Chvilku jsem se pokoušel ve sklípku kopat, ale protože se mi moc nedařilo, přemístil jsem se k potůčku, kde byly minule pěkné ukázky ametystů (Obr.3 - 8) . Ani tentokrát potůček nezklamal a v ledové vodě jsem se máchal asi 2 hodiny. Po této koupeli jsem odcházel s 30 kilogramy ametystů a dokonce se mi podařilo ukořistit i pár achátů. Myslím si, že každý kdo sem zajede, najde ametystů tolik, že bude mít problém je odnést. Lesík je ale značné rozkopaný, a proto všechny šutráky žádám, aby po sobě řádně uklidili. Video z lokality je v sekci videa.

Obr. 1 - věrný parťák Smoky u sklepa pod stromem. Obr. 2 - do tohoto sklepa se v pohodě vejdou dva chlapi.
Obr. 3 - pěkný kousek ametystu před potůčkem. Obr. 4 - kousek od ametystu ležel také achát.
Obr. 5 - u potůčku ve svahu na mě koukal tento obrovský monokrystal ametystu. Obr. 6 - ametysty se to v potůčku jen hemžilo.
Obr. 7 - taková nádhera tady také ležela v blátě. Achát jsem umyl a půjde do sbírky. Obr. 8 - něco málo ametystů asi po necelé půl hodině hledání.